Prekių nurašymas

Prekybos įmonėse būna situacijų, kai tenka nurašyt prekes. Vienoms pasibaigia galiojimas, kitos apgadinamos netinkamai laikant, nubyra ar sugenda dėl blogų laikymo sąlygų, ar net pavagiama.

Mes kaip buhalteriai turim įspėti vadovus, kad pirmiausiai PVM nereikės grąžinti VMI nuo prekių pasibaigusio galiojimo ar dėl sugadinimo, jei turėsite nurašymo aktus ir prekių sunaikinimo dokumentus.  PVM  atskaita netikslinama dėl nusikalstamos veiklos. Taip pat PVM atskaita netikslinama, kai prekės sunaudotos pavyzdžiams, reklamai ir pan.

Įprastai prekių nuostoliai nebūna įmonės leidžiami atskaitymai, t.y. nemažina pelno.

Bet yra natūralios netekties nuostoliai – tai natūralus prekių kiekio sumažėjimas (nudžiūvimas, nugaravimas, nubyrėjimas ir pan.) dėl prekių saugojimo, perpylimo, fasavimo, vežimo, krovimo ir pardavimo, įskaitant nuostolius dėl pirkėjų užmaršumo

Apskaičiuodami apmokestinamąjį pelną, iš pajamų galima atskaityti tik faktiškai patirtų prekių natūralios netekties nuostolių sumas, ne didesnes kaip 1 proc. visų pajamų, o nuo 2008-01-01 šviežių vaisių, uogų, grybų ir daržovių natūralios netekties nuostolių suma negali viršyti 3 proc. įmonės pajamų.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *